Atlas Kościoła łacińskiego w Rzeczypospolitej Obojga Narodów w XVIII wieku: Difference between revisions
From LHDB
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 104: | Line 104: | ||
https://geo-ecclesiae.kul.pl/data/latin-church-1772/monasteries.xlsx | https://geo-ecclesiae.kul.pl/data/latin-church-1772/monasteries.xlsx | ||
{| class="wikitable" | |||
! Data: !! 2020 !! Date: !! 2020 | |||
|- | |||
| Ostatnia aktualizacja (dzień): || 15 marca 2022 || Last update (day): || 15 March 2022 | |||
|- | |||
| Twórca: || Ośrodek Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL || Creator: || Institute for the Historical Geography of the Church in Poland KUL | |||
|- | |||
| Język danych: || pl || Language: || pl | |||
|- | |||
| Standard zapisu znaków: || UTF-8 || Character set: || UTF-8 | |||
|- | |||
| Licencja: || CC BY-NC || License: || CC BY-NC | |||
|- | |||
| Układ odniesienia: || EPSG 3857 || Reference system: || EPSG 3857 | |||
|- | |||
| BBOX: || 1701831.03,6160432.27,3564387.49,7789414.89 || BBOX: || 1701831.03,6160432.27,3564387.49,7789414.89 | |||
|- | |||
| Topologia: || punkt || Topology: || point | |||
|} | |||
{| class="wikitable" | |||
! ob_id !! identyfikator unikatowy !! unique identifier, object id | |||
|- | |||
| name || nazwa zgromadzenia || name of a an order | |||
|- | |||
| pl_type || charakter osady (miasto; wieś) || type of a settlement unit [miasto (pl), town, city (en); wieś (pl), village (en)] | |||
|- | |||
| pl_name || główna nazwa miejscowości || main name of a place (a locality) | |||
|- | |||
| pal_name || nazwa województwa (zob. wykaz skrótów) || name of a palatinate (see list of abbreviations) | |||
|- | |||
| diocese || nazwa diecezji || name of a diocese | |||
|- | |||
| title || wezwanie kościoła zakonnego (zob. wykaz skrótów) || title of a monastery church, name of a monastery church (see list of abbreviations) | |||
|- | |||
| source || dokumentacja źródłowa (zob. wykaz skrótów) || source documentation (see list of abbreviations) | |||
|- | |||
| category || kategoria domu zakonnego (m - męski, z - żeński) || category of a monastery house (m - male, z - female) | |||
|- | |||
| province || nazwa prowincji zakonnej || name of a province | |||
|- | |||
| kind || rodzaj domu zakonnego lub kościoła zakonnego (zob. wykaz skrótów) || kind a monastery house or of a monastery church (see list of abbreviations) | |||
|- | |||
| pl_name_v || inna nazwa miejscowości || name of a place (variants) | |||
|- | |||
| pl_name_de || niemiecka nazwa miejscowości, szczególnie na ziemiach zachodnich i północnych || name of a place (german), especially in western and northern zones | |||
|- | |||
| s_province || nazwa podprowincji zakonnej (np. kustodii) || name of a subprovince (e.g. custody) | |||
|- | |||
| comment || uwagi i komentarze || remarks and comments | |||
|- | |||
| ObjectId || numer porządkowy || serial number | |||
|} | |||
__FORCETOC__ | __FORCETOC__ | ||
[[Category:Zasoby geo-ecclesiae]] | [[Category:Zasoby geo-ecclesiae]] |
Revision as of 02:39, 26 February 2023
Metadane i dane do pobrania
Świątynie/Churches
- Serwis WFS:
- GeoJSON:
https://geo-ecclesiae.kul.pl/data/latin-church-1772/churches.geojson
- GeoPackage:
https://geo-ecclesiae.kul.pl/data/latin-church-1772/churches.gpkg
- KML:
https://geo-ecclesiae.kul.pl/data/latin-church-1772/churches.kml
- XLSX:
https://geo-ecclesiae.kul.pl/data/latin-church-1772/churches.xlsx
Data: | 2020 | Date: | 2020 |
---|---|---|---|
Ostatnia aktualizacja (dzień): | 15 marca 2022 | Last update (day): | 15 March 2022 |
Twórca: | Ośrodek Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL | Creator: | Institute for the Historical Geography of the Church in Poland KUL |
Język danych: | pl | Language: | pl |
Standard zapisu znaków: | UTF-8 | Character set: | UTF-8 |
Licencja: | CC BY-NC | License: | CC BY-NC |
Układ odniesienia: | EPSG 3857 | Reference system: | EPSG 3857 |
BBOX: | 1600265.50,5645599.00,3712955.00,7929436.50 | BBOX: | 1600265.50,5645599.00,3712955.00,7929436.50 |
Topologia: | poligon | Topology: | polygon |
ob_id | identyfikator unikatowy | unique identifier, object id |
---|---|---|
diocese | nazwa diecezji | name of a diocese |
adeaconry | nazwa archidiakonatu | name of a archdeaconry |
deanery | nazwa dekanatu | name of a deanery |
type | typ kościoła (świątynia główna - kościół parafialny; świątynia pomocnicza - kościół filialny lub kaplica publiczna) | type of a church [świątynia główna (pl), main church - parish church (en); świątynia pomocnicza (pl), auxiliary church - filial church or public chapel (en)] |
pl_type | charakter osady (miasto; wieś) | type of a settlement unit [miasto (pl), town, city (en); wieś (pl), village (en)] |
pl_name | główna nazwa miejscowości | main name of a place (a locality) |
pal_name | nazwa województwa (zob. wykaz skrótów) | name of a palatinate (see list of abbreviations) |
title | wezwanie kościoła (zob. wykaz skrótów) | title of a church, name of a church (see list of abbreviations) |
parish | przynależność parafialna | parochial affiliation of a auxiliary church |
source | dokumentacja źródłowa (zob. wykaz skrótów) | source documentation (see list of abbreviations) |
material | typ materiału budowlanego (zob. wykaz skrótów) | type of building material (see list of abbreviations) |
kind | rodzaj kościoła (zob. wykaz skrótów) | kind of a church (see list of abbreviations) |
patronage | typ patronatu (zob. wykaz skrótów) | type of patronage (see list of abbreviations) |
pl_name_de | niemiecka nazwa miejscowości, szczególnie na ziemiach zachodnich i północnych | name of a place (german), especially in western and northern zones |
pl_name_v | inna nazwa miejscowości | name of a place (variants) |
comment | uwagi i komentarze | remarks and comments |
ObjectId | numer porządkowy | serial number |
Domy zakonne/Monasteries
- Serwis WFS:
- GeoJSON:
https://geo-ecclesiae.kul.pl/data/latin-church-1772/monasteries.geojson
- GeoPackage:
https://geo-ecclesiae.kul.pl/data/latin-church-1772/monasteries.gpkg
- KML:
https://geo-ecclesiae.kul.pl/data/latin-church-1772/monasteries.kml
- XLSX:
https://geo-ecclesiae.kul.pl/data/latin-church-1772/monasteries.xlsx
Data: | 2020 | Date: | 2020 |
---|---|---|---|
Ostatnia aktualizacja (dzień): | 15 marca 2022 | Last update (day): | 15 March 2022 |
Twórca: | Ośrodek Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL | Creator: | Institute for the Historical Geography of the Church in Poland KUL |
Język danych: | pl | Language: | pl |
Standard zapisu znaków: | UTF-8 | Character set: | UTF-8 |
Licencja: | CC BY-NC | License: | CC BY-NC |
Układ odniesienia: | EPSG 3857 | Reference system: | EPSG 3857 |
BBOX: | 1701831.03,6160432.27,3564387.49,7789414.89 | BBOX: | 1701831.03,6160432.27,3564387.49,7789414.89 |
Topologia: | punkt | Topology: | point |
ob_id | identyfikator unikatowy | unique identifier, object id |
---|---|---|
name | nazwa zgromadzenia | name of a an order |
pl_type | charakter osady (miasto; wieś) | type of a settlement unit [miasto (pl), town, city (en); wieś (pl), village (en)] |
pl_name | główna nazwa miejscowości | main name of a place (a locality) |
pal_name | nazwa województwa (zob. wykaz skrótów) | name of a palatinate (see list of abbreviations) |
diocese | nazwa diecezji | name of a diocese |
title | wezwanie kościoła zakonnego (zob. wykaz skrótów) | title of a monastery church, name of a monastery church (see list of abbreviations) |
source | dokumentacja źródłowa (zob. wykaz skrótów) | source documentation (see list of abbreviations) |
category | kategoria domu zakonnego (m - męski, z - żeński) | category of a monastery house (m - male, z - female) |
province | nazwa prowincji zakonnej | name of a province |
kind | rodzaj domu zakonnego lub kościoła zakonnego (zob. wykaz skrótów) | kind a monastery house or of a monastery church (see list of abbreviations) |
pl_name_v | inna nazwa miejscowości | name of a place (variants) |
pl_name_de | niemiecka nazwa miejscowości, szczególnie na ziemiach zachodnich i północnych | name of a place (german), especially in western and northern zones |
s_province | nazwa podprowincji zakonnej (np. kustodii) | name of a subprovince (e.g. custody) |
comment | uwagi i komentarze | remarks and comments |
ObjectId | numer porządkowy | serial number |