Struktura terytorialna Kościoła łacińskiego przed II wojną światową: Difference between revisions
From LHDB
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 45: | Line 45: | ||
|} | |} | ||
{| class="wikitable" | |||
! id !! unikalny identyfikator !! unique identifier | |||
|- | |||
| pl_name || główna nazwa miejscowości || main name of a place (a locality) | |||
|- | |||
| title || wezwanie kościoła (zob. wykaz skrótów) || title of a church, name of a church (see list of abbreviations) | |||
|- | |||
| deanery || nazwa dekanatu || name of a deanery | |||
|- | |||
| diocese || nazwa diecezji || name of a diocese | |||
|- | |||
| pl_name_v || inna nazwa miejscowości || name of a place (variants) | |||
|- | |||
| comments || komentarze || comments | |||
|- | |||
| location_g || informacja o źródle obiektu || information on object source | |||
|- | |||
| location_i || informacja o lokalizacji obiektu (strona internetowa) || information on object location (website) | |||
|- | |||
| location_w || wikidata || wikidata | |||
|- | |||
| fid || numer porządkowy || serial number | |||
|- | |||
| schem_1_date || rok, w którym wydany został schematyzm || year in which the schematic was published | |||
|- | |||
| schem_1 || link do skanu schematyzmu || link to scan of the schematic | |||
|- | |||
| schem_2_date || rok wydania schematyzmu uzupełniającego || year of publication of the supplementary schematism | |||
|- | |||
| schem_2 || link do skanu schematyzmu uzupełniającego || link to the scan of the supplementary schematism | |||
|} | |||
Revision as of 12:18, 2 March 2023
Link do aplikacji
Metadane i dane do pobrania
Świątynie/Churches
- Serwis WFS:
- GeoJSON:
https://geo-ecclesiae.kul.pl/churches-1938/churches_1938.geojson
- GeoPackage:
https://geo-ecclesiae.kul.pl/churches-1938/churches_1938.gpkg
- KML:
https://geo-ecclesiae.kul.pl/churches-1938/churches_1938.kml
- XLSX:
https://geo-ecclesiae.kul.pl/churches-1938/churches_1938.xlsx
Data: | 2023 | Date: | 2023 |
---|---|---|---|
Ostatnia aktualizacja (dzień): | 14 luty 2023 | Last update (day): | 14 February 2023 |
Twórca: | Ośrodek Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL | Creator: | Institute for the Historical Geography of the Church in Poland KUL |
Język danych: | pl | Language: | pl |
Standard zapisu znaków: | UTF-8 | Character set: | UTF-8 |
Licencja: | CC BY-NC | License: | CC BY-NC |
Układ odniesienia: | EPSG 3857 | Reference system: | EPSG 3857 |
BBOX: | 1569051.12,6287336.50,2683795.00,7334257.50 | BBOX: | 1569051.12,6287336.50,2683795.00,7334257.50 |
Topologia: | punkt | Topology: | point |
id | unikalny identyfikator | unique identifier |
---|---|---|
pl_name | główna nazwa miejscowości | main name of a place (a locality) |
title | wezwanie kościoła (zob. wykaz skrótów) | title of a church, name of a church (see list of abbreviations) |
deanery | nazwa dekanatu | name of a deanery |
diocese | nazwa diecezji | name of a diocese |
pl_name_v | inna nazwa miejscowości | name of a place (variants) |
comments | komentarze | comments |
location_g | informacja o źródle obiektu | information on object source |
location_i | informacja o lokalizacji obiektu (strona internetowa) | information on object location (website) |
location_w | wikidata | wikidata |
fid | numer porządkowy | serial number |
schem_1_date | rok, w którym wydany został schematyzm | year in which the schematic was published |
schem_1 | link do skanu schematyzmu | link to scan of the schematic |
schem_2_date | rok wydania schematyzmu uzupełniającego | year of publication of the supplementary schematism |
schem_2 | link do skanu schematyzmu uzupełniającego | link to the scan of the supplementary schematism |