Aplikacje: Difference between revisions
From LHDB
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 26: | Line 26: | ||
|[[File:Logo-ihpan-234x300.png|center|frameless|150x150px|link=https://ihpan.edu.pl/]] | |[[File:Logo-ihpan-234x300.png|center|frameless|150x150px|link=https://ihpan.edu.pl/]] | ||
|https://data.atlasfontium.pl/ | |https://data.atlasfontium.pl/ | ||
|- | |||
|[https://whgazetteer.org/ World Historical Gazetteer] | |||
| | |||
| | |||
|https://whgazetteer.org/search/# | |||
|} | |} | ||
[[Category:Zasoby geo-ecclesiae]] | [[Category:Zasoby geo-ecclesiae]] | ||
[[Category:Ośrodek Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL]] | [[Category:Ośrodek Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL]] |
Revision as of 16:26, 14 July 2023
Lista użytecznych aplikacji z zakresu historii i humanistyki cyfrowej
Tytuł | Krótki opis | Twórca | Link do wejścia |
---|---|---|---|
Atlas Kościoła łacińskiego w Rzeczypospolitej Obojga Narodów w XVIII wieku | Świątynie i domy zakonne Kościoła łacińskiego oraz granice świeckie i kościelne ok. 1772 roku (więcej...). | https://geo-ecclesiae.kul.pl/apps/latin-church-1772 | |
Religie i wyznania w Koronie w II połowie XVIII wieku | Kościoły chrześcijańskie: katolickie (obrządku greckiego, łacińskiego i ormiańskiego), prawosławne, protestanckie (luterańskie, kalwińskie, braci czeskich oraz mennonickie), synagogi żydowskie, kienesy karaimskie, meczety muzułmańskie. Granice województw oraz administracji kościelnej katolickiej (łacińskiej i unickiej) ok. 1772 r. (więcej...). | https://geo-ecclesiae.kul.pl/apps/confessions-crown-1772/ | |
Struktura terytorialna Kościoła łacińskiego przed II wojną światową | Kościoły rzymskokatolickie oraz granice kościelne (metropolie, diecezje, dekanaty) ok. 1938 r. (więcej...). | https://geo-ecclesiae.kul.pl/apps/latin-church-1938/ | |
DataAtlasFontium: repozytorium danych historycznych | Repozytorium danych historycznych działające w oparciu o technologię GeoNode: platformę internetową pozwalająca na gromadzenie i udostępnianie danych przestrzennych oraz ich metadanych, jak również proste wizualizacje (więcej...). | https://data.atlasfontium.pl/ | |
World Historical Gazetteer | https://whgazetteer.org/search/# |